Philips HD865 automatyczny ekspres ciśnieniowy

Ekspres daje możliwość zaparzenia świeżo zmielonej kawy. Młynek ekspresu Phillips jest ceramiczny, dzięki czemu nie przegrzewa się. Obsługa ekspresu polega na wlaniu wody do litrowego pojemnika w którym możemy zastosować filtr wody, wsypaniu kawy ziarnistej to zasobnika i naciśnięciu przycisku. Aby zmniejszyć ilość odkładającego się kamienia warto do ekspresu wlewać wcześniej przegotowana i wystudzona wodę.

Ekspres ciśnieniowy Phillips
Phillips HD865

Ekspres bez udziwnień i zbytecznej elektroniki. Łatwy w obsłudze, intuicyjny, posiada duże przyciski. Prosty nie oznacza że nie zapewnia mam możliwości dopasowywania kawy do własnych preferencji. Jak najbardziej można kawkę spersonalizować. Ekspres zapamiętuje jaka objętość kawy najbardziej lubimy - możemy to ustawić i zapamiętać. Dzięki temu urządzenie możemy zaprogramować tak, aby bez dodatkowych manipulacji zaparzyło dokładnie tyle kawy ile zmieści się do naszej ulubionej filiżanki czy kubka.

…więcej zdjęć

Raport z użytkowania ekspresu

Najlepszy ekspres jaki miałam. Podstawowa zaleta - jest to ekspres bez udziwnień:

  • elektroniki która nas ubezwłasnowalnia,
  • spieniaczy i dysz - które non stop się zatykają kamieniem,
  • instalacji na mleko które trzeba bardzo dokładnie i bardzo regularnie czyścić bo inaczej w rurkach i pojemnikach zalęgnie się grzyb i pleśń.
dav

Ekspres po prosu parzy doskonałą kawę ze świeżo zmielonych ziaren. Nic więcej nie umie ale tak właśnie powinno być!

Woła kiedy chce być odkamieniony, wystarczy mieć pod ręką buteleczkę z płynem do odkamieniania. Odkamienianie jest automatyczne i nie wymaga żadnego rozkręcania i innych manipulacji.
Cała jednostka zaparzająca jest wyjmowalna i żeby ją umyć…uwaga! zanurzamy ja po prostu całą w ciepłej wodzie, opłukujemy, koniec!

Po kąpieli warto nałożyć „maść z tubki” - silikon w wyznaczone miejsca. Jeżeli ktoś użytkował ekspres kolbowy lub ekspres do zabudowy może porównać czas, stopień skomplikowania pielęgnacji ekspresu jak i możliwość przeprowadzenia tych czynności bez wzywania serwisanta.